نسخه چاپی

نشست بررسی اصلاح ساختار فرآیند آماده‌سازی کتاب در «سمت» برگزار شد
نشست معاونت نظارت علمی و فنی سازمان «سمت» با حضور دکتر سعیدی معاون این بخش، دکتر جوان مدیر تدوین کتاب، دکتر کمایی‌فرد مشاور معاون نظارت علمی و فنی و تمام کارکنان تدوین، در سالن جلسات «سمت» برگزار شد.
١٧:٠١ - 1396/03/03 ادامه خبر >>

کتاب؛ پر پرواز (بخش سوم)
سازمان «سمت» در بهار سال 96، دومین سال حضور در شهر آفتاب و سی‌امین سال حضور پیاپی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را تجربه کرد. تجربه‌ای که گاه تلخ بود و گاه شیرین؛ از وضعیت بد برپایی نمایشگاه و داستان تکراری آب‌گرفتگی‌ها تا دیدن شور و شوق دانشجویان عاشق کتاب و حضور علم‌دوستان در غرفه «سمت».
١٦:٢٤ - 1396/03/03 ادامه خبر >>

کتاب؛ پر پرواز (بخش دوم)
سازمان «سمت» در بهار سال 96، دومین سال حضور در شهر آفتاب و سی‌امین سال حضور پیاپی را در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تجربه کرد.
١٦:١٩ - 1396/03/02 ادامه خبر >>

از سه پیشکسوت فرهنگ و زبان‌های باستانی تجلیل شد
در نخستین همایش دوسالانه فرهنگ و زبانهای باستانی که 1 خردادماه در دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) برگزار شد، از چهره‌های نامی و ماندگار عرصه فرهنگ و زبان‌های باستانی، که دو تن آنها از مؤلفان برجسته «سمت» هستند، تقدیر به عمل آمد.
١٦:١٥ - 1396/03/01 ادامه خبر >>

کتاب؛ پر پرواز (بخش اول)
سازمان «سمت» در بهار سال 96، دومین سال حضور در شهر آفتاب و سی‌امین سال حضور پیاپی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را تجربه کرد.
١٤:٢٢ - 1396/02/31 ادامه خبر >>

وقتی نمی‌توان از خیر کتاب‌های «سمت» گذشت!
هر سال اردیبهشت‌ماه، مردان و زنانی از سرتاسر ایران برای تهیه کتاب‌های علمی و دانشگاهی مسیر رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را می‌پیمایند تا به واسطه خرید کتاب به مقصود خود یعنی علم و دانش، دست یابند. برخی در این مسیر، نوپا و برخی دیگر کهنه‌کارند. کسانی که چند کتاب بیشتر از دیگران کهنه کرده‌اند، به جایگاهی نسبی برای سنجش خوب و بد کتاب و محتوای آن رسیده‌اند. به همین دلیل اغلب معتقدند استفاده از تجربه قدیمی‌ترهای مسیر، برای تازه‌کارها راهی میان‌بر به شمار می‌رود. مطلبی که در ادامه می‌خوانید، گزارشی است از کتاب‌های پیشنهادی مخاطبان و مراجعان غرفه سازمان مطالعه و تدوین (سمت) در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با هدف اشتراک‌گذاری تجربه برخی از این افراد تهیه شده است:
١١:٢٥ - 1396/02/25 ادامه خبر >>

وائل احمد عبدالقادر: «سمت» نمونه واقعی یک ناشر بین‌المللی است
نشست نشر دانشگاهی و تعامل با همسایگان خارجی و چاپ آثار، با حضور و سخنرانی دکتر محمدرضا سعیدی معاون نظارت علمی- فنی «سمت»، وائل احمد عبدالقادر مدیرکل انتشارات مجمع فرهنگی مصر و خسرویان کارشناس مسئول بخش انتشارات دانشگاه علامه طباطبایی، برگزار شد.
١١:٥٥ - 1396/02/23 ادامه خبر >>

همکاری سمت و دانشگاه قائد اعظم پاکستان در زمینه علوم انسانی
در ملاقات دکتر موسوی مشاور بين الملل سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و مقامات دانشگاه قائد اعظم پاکستان، همکاری‌های علمی فی مابين مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
١٦:٢١ - 1396/02/19 ادامه خبر >>

کتاب‌های خیس در شهر آفتاب
ناشران امسال نیز با داستان تکراری کتاب‌های خیس در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب مواجه شدند؛ اتفاقی که سال 1395 اتفاق بود و در سال 1396 کوتاهی مسئولان امر. پس از تجربه آب‌گرفتگی غرفه ها و از بین رفتن تعداد زیادی از کتاب‌ها در نخستین سال راه اندازی شهر آفتاب، اغلب بر این باور بودند که سال اول است و با اغماض می توان از کنار این رویدادها گذشت، اما تکرر بارندگی بهاری و آب‌گرفتگی دوباره غرفه‌ها و افت کیفی خدمات ارائه شده در این مجموعه، جایی برای هرگونه دفاع و اغماض باقی نمی‌گذارد. درهمین موضوع و در کل درباره سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفتگویی با دو نهاد مطرح در زمینه انتشار کتب دانشگاهی، سازمان مطالعه وتدوین (سمت) و انتشارات دانشگاه تهران داشتیم که در ادامه می خوانید:
٠٩:١٣ - 1396/02/19 ادامه خبر >>

«سمت» در یک‌قدمی دانشگاهیان
سیدحسین کاظمی مدیر بازاریابی و فروش سازمان مطالعه و تدوین (سمت)، در توضیحاتی درباره حضور این سازمان در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و تمهیدات این سازمان برای مخاطبان خود، گفت: «ما امسال با شعار «سمت» در یک قدمی دانشگاهیان و دانشگاه‌ها و با تخفیف‌ها و تمهیدات زیادی برای دانشجویان، اساتید و پژوهشگران که مخاطبان اصلی ما هستند، در نمایشگاه حضور یافته‌ایم».
١٦:٢٤ - 1396/02/18 ادامه خبر >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>