نسخه چاپی


  ارسال به دوست

رئیس پایگاه فرهنگی و چاپ و نشر دانشگاه یونن چین:
ما همیشه سپاسگزار همکاری‌های خوب سازمان «سمت» هستیم

وو چی، رئیس پایگاه فرهنگی و چاپ و نشر دانشگاه یونن چین در شرق، جنوب و غرب آسیا در سفر به ایران، دربارۀ همکاری دانشگاه یونن چین و سازمان مطالعه و تدوین (سمت) گفت: «ما همیشه سپاسگزار همکاری‌های خوب این سازمان با دانشگاه یونن هستیم».

به گزارش روابط عمومی «سمت»، وو چی رئیس پایگاه فرهنگی و چاپ و نشر دانشگاه یونن چین در شرق، جنوب و غرب آسیا، در گفتگو با خبرنگار «سمت»، سازمان «سمت» را سازمانی مطرح در ایران دانست و گفت: «دانشگاه یونن مایل است همکاری خود را با سازمان «سمت» ادامه دهد. همکاری با سازمان «سمت» باعث افتخار ماست و ما همیشه سپاسگزار همکاری‌های خوب این سازمان با دانشگاه یونن هستیم».

وی افزود: «برای اولین‌بار در سال 2013 به ایران سفر کردم. آقای عادل‌خانی سازمان «سمت» را به من معرفی کرد و گفت این سازمان، یک سازمان و انتشارات مطرح در ایران است. در همان سفر بازدیدی از سازمان «سمت» داشتم و با آقای دکتر احمد احمدی رئیس فقید این سازمان ملاقات کردم».
رئیس پایگاه فرهنگی و چاپ و نشر دانشگاه یونن گفت:‌ «به نظر من سازمان «سمت» یک سازمان فوق‌العاده است. آقای دکتر احمدی انسانی بسیار باهوش و اندیشمند بود. نه تنها طرز فکر، بلکه آثار ایشان بسیار ارزشمند است. اندیشه ایشان بسیار فلسفی بود؛ دقیقاً مثل پدر من! پدر من نیز یک فیلسوف چینی است».

وو چی در ادامه بیان داشت: «پس از آشنایی با سازمان «سمت» و آقای دکتر احمدی، تصمیم گرفتیم با این سازمان همکاری کنیم و این همکاری باعث افتخار ماست. طی سفری که در سال 2017 مرحوم دکتر احمدی به چین داشتند، جلسه‌ای با حضور پدر من در دانشگاه یونن برگزار شد؛ آقای دکتر احمدی و پدر من تمام مدت را در مورد موضوعات مختلف از جمله زندگی، مرگ، جهان هستی و انسان، با هم گفتگو کردند. آنها به لحاظ فکری و کاری خیلی به هم نزدیک بودند. حتی هنگام صرف شام، آنها به جای خوردن غذا، ترجیح می‌دادند با هم گفتگو کنند».

رئیس پایگاه فرهنگی و چاپ و نشر دانشگاه یونن در پایان از درگذشت استاد مرحوم دکتر احمدی ابراز تأثر کرد و گفت: «من و پدرم از شنیدن خبر فوت آقای دکتر احمدی بسیار متأسف شدیم و نامه‌ای را برای عرض تسلیت به سفارت ایران در چین ارسال کردیم».

١٣:٠٤ - 1398/02/18    /    شماره : ٢١٢٦    /    تعداد نمایش : 2486


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: