نسخه چاپی


  ارسال به دوست


دو تن از مؤلفان بنام «سمت» تجلیل شدند

آیین تجلیل از مفاخر ماندگار روز جمعه 27 مهرماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و طی آن دو تن از مؤلفان بنام سازمان مطالعه و تدوین (سمت)؛ «غلامحسین ابراهیمی دینانی» در حوزه فلسفه و «شکوه نوابی نژاد» در حوزه روان‌شناسی تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، این آیین در همایشی با عنوان «مفاخر ماندگار» شامگاه جمعه به مناسبت پنجمین سالگرد انتشار ماهنامه «چهره‌های ماندگار» و با حضور محمود اسعدی سردبیر و مدیرمسئول این ماهنامه، محسن سلیمانی مدیر فرهنگی- هنری منطقه 3 شهر تهران و رئیس فرهنگسرای ارسباران، حجت‌الاسلام محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات و جمعی از هنرمندان و اندیشمندان، برگزار شد.

غلامحسین ابراهیمی دینانی چهره ماندگار حوزه فلسفه در سال 1380، در این مراسم با بیان مباحثی در حوزه جاودانگی گفت: «همه‌چیز را زمانه پیر می‌کند، اما خودش پیر نمی‌شود. زمان بر گذشته، حال و آینده تقسیم می‌شود؛ ما در حال زندگی می‌کنیم، گذشته، گذشته است و آینده هم که هنوز نیامده و همیشه لحظه حال است. لحظه جاودانه است، لحظه هم گذرنده و هم جاودانه است؛ گذرندگی لحظه در جاودانگی آن است. هم‌اکنون در جاودانگی زندگی می‌کنیم؛ همه موجودات جاودانه هستند و در عین حال گذرنده».
ابراهیمی دینانی افزود: «زمان، مظهر تجلی لایتناهی خداوند است؛ حق تعالی ازلی، ابدی، بی‌آغاز و بی‌پایان است؛ هر آنچه آغاز ندارد، پایان هم ندارد».
گفتنی است سازمان «سمت» کتاب «مختارات من نصوص الفلسفه الاسلاميه» را به صورت مشترک به قلم دینانی و استاد فقید دکتر احمد احمدی، سال 1380 و در رشته فلسفه و کلام، منتشر کرده است.


شکوه نوابی‌نژاد چهره ماندگار حوزه روانشناسی و مشاوره در سال 1387 نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های خود در 50 سال گذشته، گفت: «در حوزه مشاوره که با جوانان بودم، فرآیندی از شادی و غم را در کنار هم داشت، اما برای من همه اینها زندگی‌بخش بود».
وی که با عنوان مادر مشاوره ایران نیز شناخته می‌شود، افزود: «هیچ چیزی برایم لذتبخش‌تر از این نبود که بتوانم خانواده‌های در آستانه از هم پاشیدگی را با تسهیل‌گری دوباره گرد هم بیاورم».
کتاب‌های «مبانی راهنمایی و مشاوره»، «نظريه‌هاي مشاوره و روان‌درماني گروهي» و «راهنمايی و مشاوره گروهی» از تألیفات وی است که توسط سازمان مطالعه و تدوین (سمت) منتشر شده است.

در پايان با حضور سیدمحمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، علی شیرازی، خوشنویس، غلامرضا نامی، گرافیست، محمود اسعدی، مدیر ماهنامه چهره‌های ماندگار و محسن سلیمانی رئیس فرهنگسرای ارسباران از تنديس استاد ديناني رونمايي و از چهره‌های ماندگار شکوه نوابی‌نژاد مادر مشاوره ایران، غلامحسین دینانی چهره ماندگار فلسفه و نصرالله افجه‌ای استاد خوشنویسی، تقدیر شد.

١٣:٤٦ - 1397/07/30    /    شماره : ٢٠٢٩    /    تعداد نمایش : 1858


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: