نسخه چاپی


  ارسال به دوست

در راستای همکاری‌های بین‌المللی سازمان «سمت» و انتشارات مجمع فرهنگی مصر
تدریس کتاب «سمت» در دانشگاه ملک سعود عربستان

کتاب «نظام آوایی زبان فارسی» که توسط سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) منتشر شده است، از سوی انتشارات مجمع فرهنگی مصر به زبان عربی ترجمه و وارد دروس آموزشی دانشگاه ملک سعود عربستان شد.
به گزارش روابط عمومی «سمت»، همزمان با آغاز فعالیت مشترک وائل احمد عبدالقادر، مدیر انتشارات مجمع فرهنگی مصر با بخش همکاری‌های علمی بین‌المللی سازمان «سمت»،‌ این سازمان موافقت خود را با ترجمه کتاب «نظام آوایی زبان فارسی» تأليف دكتر محمود بى‌جن‌خان به زبان عربى و توسط اساتید دانشگاه ملك سعود عربستان، اعلام کرد.
وائل، مدیر انتشارات مجمع فرهنگی مصر، با اشاره به ترجمه کتاب مذکور، اظهار داشت: «این کتاب توسط آقاى دكتر حمدي إبراهيم حسن الحسانين، استاد و عضو هيأت علمى گروه زبان فارسى دانشگاه ملک سعود به زبان عربی ترجمه و با استفاده از طرح جلدکتاب اصلی، با درج آرم سازمان «سمت»، توسط انتشارات این دانشگاه به چاپ رسیده است و هم‌اکنون به عنوان کتاب درسی در این دانشگاه تدریس می‌شود».

١١:٤١ - 1397/06/20    /    شماره : ٢٠١٦    /    تعداد نمایش : 454


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/06/24 12:9
0
0
کتاب نظام آوایی زبان فارسی یکی از جامعترین پژوهش های زبانشناسی صورت گرفته در زبان فارسی می باشد. تدریس این کتاب در دانشگاه های عربستان نشان از متدولوژی صحیح و علمی این کتاب است. این افتخار را به انتشارات سمت تبریک می گویم.
کاربر مهمان
1397/06/23 10:9
0
0
واقعا عالیه، این میتونه شروع خوبی باشه برای پیشرفت های بعدی ان شاءالله در آینده و تا اینکه روزی برسه که کتابهای همه اساتیدمان در دانشگاههای خارجی تدریس بشه. با تشکر از زحمات جناب آقای دکتر بی جن خان
کاربر مهمان
1397/06/23 9:44
0
0
این کتاب یکی از دقیقترین و جامعترین کتب زبانشناسی نوشته شده به زبان فارسی محسوب می شود. ترجمه و تدریس آن در دانشگاه های عربستان نشان از جامع و علمی بودن متدولوژی تحقیق به معنای واقعی کلمه در آن است. این افتخار را به انتشارات سمت و جناب آقای دکتر بی جن خان تبریک می گویم.
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: