نسخه چاپی


  ارسال به دوست


تمدید تفاهم‌نامه همکاری سازمان «سمت» و بنیاد مطالعات اسلامی آلمان

در جلسه مشترک مدیریت بین‌الملل سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و بنیاد مطالعات اسلامی آلمان، تفاهم‌نامه همکاری میان این دو مرکز، به مدت پنج سال تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، شهره روغنی مدیر همکاری­‌های علمی بین المللی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و مهدی اصفهانی رئیس بنیاد مطالعات اسلامی آلمان، چهارشنبه 24 مردادماه در محل سازمان «سمت» با یکدیگر دیدار و در خصوص همکاری­‌های دوسویه، گفتگو کردند.

در این جلسه شهره روغنی مدیر همکاری­‌های علمی بین‌المللی سازمان «سمت» ضمن خوشآمدگویی به رئیس بنیاد مطالعات اسلامی آلمان، به پیشینه همکاری­‌های مشترک دو مرکز اشاره نمود و با معرفی کتاب‌های درسی و مبنایی «سمت»، اظهار داشت: «سازمان «سمت» آمادگی دارد با ارائه کتاب‌های برگزیده خود در زمینه اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و زبان فارسی، با بنیاد مطالعات اسلامی آلمان همکاری کند».

وی همچنین در خصوص اجرایی نمودن مفاد تفاهم‌نامه همکاری، از جمله ترجمه و چاپ کتاب مشترک، برگزاری همایش و سمینار مشترک و ...، پیشنهادهایی مطرح نمود.

در ادامه، مهدی اصفهانی رئیس بنیاد مطالعات اسلامی آلمان، ضمن اشاره به سابقه این بنیاد و فعالیت‌های آن، اعلام کرد: «تاکنون این بنیاد با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آلمان، دو کتاب «سمت» با عناوین «زبان قرآن و مسائل آن» و «تاریخ اسلام تا سال چهلم هجری» را ترجمه نموده است، که پس از توافق با یک ناشر معتبر، در آلمان چاپ و منتشر خواهد شد». 

اصفهانی با اشاره به اینکه کشور آلمان سابقه 150 ساله در اسلام‌شناسی دارد، گفت: «طبق نیازسنجی محیطی، بخش‌های اسلام‌شناسی دانشگاه‌های آلمان با کمبود متون درسی برای شناساندن تشیّع مواجه هستند. در حال حاضر بزرگترین نیاز موجود، یافتن کتاب‌های علمی با موضوع‌های فلسفه اسلامی، کلام شیعی، عرفان اسلامی، تاریخ قرآن و تاریخ اسلام پس از پیامبر(ص) و خلافت امیرالمؤمنین(ع) است».

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان «سمت» و بنیاد مطالعات اسلامی آلمان به مدت پنج سال تمدید شد. رئیس بنیاد مطالعات اسلامی آلمان ضمن تأکید بر تمدید تفاهم‌نامه همکاری مشترک، از آمادگی این بنیاد در خصوص همکاری با سازمان «سمت» برای ترجمه و چاپ کتاب با موضوعات موردنیاز اشاره شده، خبر داد.

١٤:٣٧ - 1397/05/27    /    شماره : ٢٠٠٩    /    تعداد نمایش : 209


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: