نسخه چاپی


  ارسال به دوست


حضور سازمان «سمت» در نمايشگاه كتاب دوحه

مجموعه ای از کتاب‌های سازمان مطالعه و تدوین (سمت) در غرفه رايزنی فرهنگي ايران در بيست‌وهشتمين نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه به معرض نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی «سمت» به نقل از لیزنا، برای مشارکت در بیست‌وهشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه كه از روز چهارشنبه ۸ آذر در قطر آغاز شده است، مجموعه‌ای از کتاب‌های منتشره سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) و گروه انتشاراتي «الهدي»، در غرفه رایزنی فرهنگی ایران در قطر به معرض نمایش گذاشته شد.

از کتاب‌هاي سازمان «سمت» که در اين نمايشگاه عرضه شده اند، می توان به عناوینی چون «الادب العربی والایرانیون»، «النقد الادبی و تطوره فی الادب العربی»، «اللغه العربیه الحدیثه»، «الجامع فی العروض العربی بین النظریه و التطبیق»، «البیان فی مرآه الادب العربی و الفارسی»، «مناهج النقد الادب العربی المعاصر»، «الادب المقارن فی ایران و العالم العربی»، «البحث الادبی مناهجه و مصادره»، «جذور المعرفه دراسه فی قضایا اساسیه لعلم المعرفه»، «فن ترجمه از عربی به فارسی»، «تحلیل شعر فارسی»، «ایران‌شناسی»، «نگارگری ایران»، «کارگاه تراش روی شیشه»، «کاشی وکاربرد آن»، «الیاف‌شناسی»، «هنر منبّت» و «میناکاری روی فلز» اشاره کرد.

همچنین مجموعه‌هایی از کتاب‌های ایران‌شناسی، گردشگری ایران، طبیعت و هنر در ایران، در غرفه رايزني فرهنگي ايران در نمايشگاه دوحه ارائه می شود.

گفتنی است نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه قطر ۲۰۱۷ با شعار « جامعه متفکر » و با مشارکت ٣٥٥ ناشر از ٢٩ کشور عربی و غير عرب  در تاریخ ۲۹ نوامبر (8 آذرماه) آغاز شده و تا ۹ دسامبر (۱۸ آذرماه) در مرکز نمایشگاه های دوحه در حال برگزاری است.

٢١:٠٦ - 1396/09/15    /    شماره : ١٨١٤    /    تعداد نمایش : 292


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: