نسخه چاپی


  ارسال به دوست


امضای تفاهم‌نامه میان سازمان «سمت» و «فاوا»

سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)، پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا)، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، به منظور گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، این تفاهم‌نامه روز گذشته به امضای دو مرکز رسید که بر اساس آن سازمان «سمت» و پژوهشگاه «فاوا»، در زمینه طراحی و اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک در زمینه تولید کتب مبنایی، همکاری خواهند داشت.

تألیف، ترجمه و تدوین کتا‌ب‌های درسی دانشگاهی مرتبط، کتاب‌های مبنایی در حوزه‌های مرتبط، همکاری مشترک در زمینه نشر الکترونیک، برگزاری نشست‌ها و دوره‌های علمی و آموزشی، همکاری در معرفی آثار علمی و برنامه‌های پژوهشی، تبادل اطلاعات و استفاده از منابع علمی دو طرف، از دیگر مواردی بود که در این جلسه به توافق سازمان «سمت» و پژوهشگاه «فاوا» رسید.

گفتنی است سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا)، در راستای فعالیت‌های علمی و پژوهشی دو مرکز و برای ارتقای سطح دانش در زمینه‌های مرتبط، همکاری خود را آغاز کرده‌اند.

سازمان «سمت» مسئوليت تهيه منابع درسي و دانشگاهي را در زمينه علوم انساني بر عهده دارد و در همين راستا تاكنون بيش از 2040 كتاب منتشر كرده است .پژوهشکده تحقيق و توسعه علوم انساني «سمت» نیز با هدف انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در علوم انسانیِ دانشگاهی و تقویت پشتوانه پژوهشی کتاب‌های «سمت»، فعالیت دارد.

همچنین مرکز تحقیقات مخابرات ایران، اصلی‌ترین پایگاه تحقیقات در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور محسوب می‌شود. این پژوهشگاه هم‌اینک با دارا بودن چهار پژوهشکده به عنوان پژوهشگاهی تحقیقاتی، قطب پژوهشی فناوری ارتباطات و اطلاعات، نقش مهمی را به عنوان مشاور مادر در بخش ICT داراست.

١١:٥٦ - 1396/04/26    /    شماره : ١٧٢٥    /    تعداد نمایش : 358


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/05/07 0:2
0
0
امیدوار همکاری خوبی باشد. متاسفانه کتابهایی که در زمینه فناوری اطلاعات و رایانه ترجمه میشوند از کیفیت پایینی برخوردارند. حتی ترجمه اساتید باتجریه این رشته هم ایرادات اساسی دارد. امیدوارم انتشارات سمت بتواند با انتخاب مترجمان و ویراستان باتجربه سروسامانی به این رشته ها بدهد.

انشاء الله.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: