نسخه چاپی


  ارسال به دوست


نخستین جایزه زنان در علم اهدا می‌شود

دفتر مشاور وزير در امور زنان و خانواده وزارت علوم با همکاري تعدادي از نهادها و مؤسسات علمي و فرهنگي ملي و بين‌المللي، مراسم «جايزه زنان در علم» اولين جايزه زنان پژوهشگر را در سال 1396 برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، نخستین جايزه زنان در علم با هدف شناسایی، معرفی، تشویق و حمایت از زنان تأثیرگذار در حوزه علم و شناسایی سهم تولیدات علمی زنان پژوهشگر در پیشبرد علم در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.

این جایزه، به زنان پژوهشگر علمی اهدا می‌شود که در زمينه گسترش مرزهاي دانش، خدمت به گسترش ارزش‌هاي اجتماعي و درراستاي توسعه پايدار فعاليت شاخصی داشته و سهم بسزايي در پيشبرد علم در حوزه تخصصي فعاليت خود داشته باشند.

در واقع داوطلبان بايد فعاليت شاخصي در عرصه‌هاي علمي فراتر از وظايف شغلي خود و به شکل غيررسمي در سطح جامعه داشته باشند. معيارهاي اهداي اين جايزه شامل سابقه فعاليت (محقق حداقل در اين زمينه 5 سال تجربه و سابقه فعاليت داشته باشد)، برنامه‌ريزي کلان (تمام فعاليت‌هاي فرد بايد در جهت رسيدن به نتيجه‌اي تأثيرگذار و ماندگار برنامه‌ريزي شود و فرد هدف محدود و کوتاه‌مدت نداشته باشد)، اصالت (در فعاليت علمي مورد نظر، بايد خلاقيت، ابتکار و نوآوري وجود داشته باشد و برداشت يا تقليد از فعاليت ديگر کشورها نباشد)، ارزش علمي (فعاليت بايد از نظر علمي مستدل و قابل دفاع باشد) و ترويج علم (براي ارتباط با جامعه از پژوهشگران انتظار مي‌رود که بتوانند فعاليت خود را به زبان ساده براي عموم مردم ارائه کنند) است.

١٥:٤٤ - 1396/04/11    /    شماره : ١٧١٦    /    تعداد نمایش : 246


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: