نسخه چاپی


  ارسال به دوست


وقتی نمی‌توان از خیر کتاب‌های «سمت» گذشت!

هر سال اردیبهشت‌ماه، مردان و زنانی از سرتاسر ایران برای تهیه کتاب‌های علمی و دانشگاهی مسیر رسیدن به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را می‌پیمایند تا به واسطه خرید کتاب به مقصود خود یعنی علم و دانش، دست یابند. برخی در این مسیر، نوپا و برخی دیگر کهنه‌کارند. کسانی که چند کتاب بیشتر از دیگران کهنه کرده‌اند، به جایگاهی نسبی برای سنجش خوب و بد کتاب و محتوای آن رسیده‌اند. به همین دلیل اغلب معتقدند استفاده از تجربه قدیمی‌ترهای مسیر، برای تازه‌کارها راهی میان‌بر به شمار می‌رود. مطلبی که در ادامه می‌خوانید، گزارشی است از کتاب‌های پیشنهادی مخاطبان و مراجعان غرفه سازمان مطالعه و تدوین (سمت) در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که با هدف اشتراک‌گذاری تجربه برخی از این افراد تهیه شده است:

عباسی، دانشجوی کارشناسی‌ارشد فیزیولوژی ورزشی دانشگاه خوارزمی، مطالعه کتاب‌های حرکات اصلاحی سه استاد و پیشگیری‌ و درمان آسیب‌های ورزشی پنج استاد را پیشنهاد می‌کند.


مدنی‌فر، دانشجوی دکتری مدیریت آموزشی، مطالعه کتاب مدیریت آموزشی (نظریه، تحقیق و کاربرد) وین.ک. هوی و سیسیل میسکِل را پیشنهاد می‌کند.


دکتر حیدری استاد دانشگاه رشته روان‌شناسی، کتاب‌های مبانی راهنمایی و مشاوره، روان‌شناسی سلامت (۱و۲)، سلامت روانی زنان و استنباط آماری در پژوهش رفتاری را برای مطالعه پیشنهاد کرد.


ترکمان، پژوهشگر حقوق، کتاب‌های حقوق تجارت دکتر اسکینی را برای مطالعه پیشنهاد می‌کند.


پیشنهاد ضیافتی، کارشناس‌ارشد روابط بین‌الملل، مطالعه کتاب‌های سیاست به مثابه علم دکتر ملک یحیی صلاحی، اصول سیاست خارجی دکتر قوام و سیاست‌های مقایسه‌ای دکتر قوام است. ضیافتی، کارشناس‌ارشد روابط بین‌الملل و از طرفداران کتاب‌های «سمت» که تاکنون بیش از 500 کتاب منتشر شده توسط این سازمان را خریداری کرده است، می‌گوید که کتاب‌های این سازمان در ۷ رشته علوم انسانی را تهیه و مطالعه نموده است و در ادامه می‌افزاید: «نمی‌توان از خیر کتاب‌های «سمت» گذشت!».

دکتر متقی استاد دانشگاه فرهنگیان اصفهان، مطالعه کتاب‌های طراحی برنامه درسی، روش‌های پژوهش در علوم تربیتی دکترخوی‌نژاد و تفکر منطقی: روش تعلیم و تربیت دکتر شریعتمداری را پیشنهاد می‌نماید.

پیشنهاد خانم ‌دکتر کریمی، مطالعه کتاب‌های نظریه‌های برنامه‌درسی و الگوهای یادگیری دکتر مهرمحمدی، طراحی‌ ‌آموزشی دکتر فردانش و دیدگاه‌های ‌نو در برنامه‌ریزی‌ آموزشی دکتر مشایخ است.

صادقی٬ فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی دانشگاه تهران٬ کتاب‌های جامعه‌شناسی صنعتی دکتر صدیق سروستانی و نظریه‌های جامعه‌شناسی دکتر توسلی را برای مطالعه پیشنهاد کرد.

علی غلامی، قاضی دادگستری و فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد حقوق خصوصی، مطالعه مجموعه کتاب‌های حقوق تجارت دکتر اسکینی و آیات‌الاحکام استاد قبله‌ای خویی را پیشنهاد می‌کند.

پارسا دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه تهران، کتاب‌های اندیشه‌های سیاسی در قرن بیستم نوشته دکتر قادری و طرح و نقد نظریه لیبرال دموکراسی دکتر زیباکلام را برای مطالعه پیشنهاد می‌کند.

.

پیشنهاد قویدل دانشجوی کارشناسی‌ارشد اقتصاد دانشگاه قم برای مطالعه، کتاب‌های اقتصاد بین‌الملل 2 نوشته دکتر پورمقیم و اقتصاد ریاضی نوشته دکتر سوری است.

محمدپور فارغ‌التحصیل کارشناسی مدیریت دولتی دانشگاه آزاد تبریز، مطالعه کتاب‌های بهره‌وری و تجزیه و تحلیل آن درسازمان‌ها نوشته دکتر کاظمی و مدیریت فشار روانی دکتر رضاییان را پیشنهاد نمود.

قمری‌وفا دانشجوی کارشناسی‌ارشد برنامه‌ریزی درسی دانشگاه‌ بوعلی همدان، مطالعه کتاب‌های‌ مهارت‌های ‌آموزشی پرورشی دکتر شعبانی و مبانی نظری تکنولوژی ‌آموزشی ‌دکتر فردانش را پیشنهاد می‌کند.

ربیع‌پور فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد جغرافیا، مطالعه کتاب دیدگاه‌های نو در جغرافیای شهری دکتر شکویی را پیشنهاد می‌کند.١١:٢٥ - 1396/02/25    /    شماره : ١٦٩٥    /    تعداد نمایش : 501


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: