نسخه چاپی


  ارسال به دوست


همکاری سمت و دانشگاه قائد اعظم پاکستان در زمینه علوم انسانی

در ملاقات دکتر موسوی مشاور بین الملل سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و مقامات دانشگاه قائد اعظم پاکستان، همکاری‌های علمی فی مابین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی «سمت» سیدرسول موسوی مشاور بین‌الملل سازمان که به اسلام آباد سفر کرده است، با دکتر جاوید اشرف نایب رئیس دانشگاه قائد اعظم پاکستان دیدار نمود و درباره موضوعاتی از جمله انتشار کتب دانشگاهی مشترک، برگزاری نشست‌های علمی مشترک، مبادله محقق و پژوهشگر و اعطای فرصت مطالعاتی مذاکره نمودند.

در این دیدار، طرف پاکستانی ضمن استقبال از همکاری‌های دانشگاهی و پژوهشی با اشاره به موافقتنامه‌های به امضا رسیده بین وزارتخانه‌های آموزش عالی دو کشور که عمدتاً در موضوعات مرتبط به علوم فنی و مهندسی است، از همکاری در عرصه علوم انسانی استقبال نمود.

در این ملاقات که رئیس مرکز دانشکده علوم اجتماعی و رؤسای مراکز مطالعاتی وابسته به دانشگاه قائد اعظم حضور داشتند، اهمیت علوم انسانی در جهان امروز و ضرورت همکاری‌های پژوهشی در موضوعات علوم انسانی بین ایران و پاکستان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در سفر هیأت این دانشگاه به تهران، موافقتنامه همکاری‌های دوسویه با «سمت» را به امضا برسانند.

مشاور بین الملل «سمت» در این ملاقات یک دوره از کتاب نگارگری در ایران را به نایب رئیس دانشگاه قائد اعظم اهدا نمود.

گفتنی است مطابق قانون، رئیس جمهور پاکستان سمت ریاست دانشگاه قائد اعظم را برعهده دارد و تمام امور دانشگاه زیر نظر دکتر جاوید اشرف نایب رئیس دانشگاه، انجام می شود.


١٦:٢١ - 1396/02/19    /    شماره : ١٦٨٩    /    تعداد نمایش : 341


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: