نسخه چاپی


  ارسال به دوست


نخستین همايش ملي مديران گروههاي آموزشي حسابداري دانشگا‌ههاي كشور برگزار ‌شد

سازمان مطالعه و تدوين كتب علوم انساني دانشگاهها (سمت) نخستین همايش ملي مديران گروههاي آموزشي حسابداري دانشگاههاي كشور را با عنوان «آموزش و يادگيري در حسابداري: چالشها و راهكارها»، روز سه‌شنبه 14 مهرماه برگزار ‌كرد.

به گزارش روابط عمومی «سمت» در ابتدای این مراسم دکتر احمدی رئیس سازمان «سمت» ضمن قدردانی از زحمات دکتر نمازی مدیر پیشین این گروه، خطاب به دکتر مهرانی که مدیریت این همایش را عهده‌دار بود، گفت: امیدواریم به همت شما فعالیت این رشته جهشی پیدا کند و منابع فاخر، ارزشمند و آکادمیک برای آن تهیه شود.

دکتر هاجری معاون پژوهشی «سمت» نیز با اشاره به این نکته که ایدئولگها در تمام دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بهترین راه نفوذ به فرهنگ هر کشور از طریق کتابهای درسی است، نوشتن کتاب درسی را به دلیل ظرافتها و مراحل و مسائلی که در آن مطرح است کاری بسیار دشوار دانست و گفت: «سمت» تقریباً در تمام رشته‌ها کتاب تولید کرده است اما در برخی رشته‌ها کمتر ورود پیدا کرده؛ از جمله حسابداری.

وی افزود: خواهش بنده این است که در تدوین منابع این رشته از آخرین یافته‌های دنیا در این زمینه استفاده شود تا دانشگاههای ما از آن بی‌اطلاع نباشند و گفت: «سمت» حمايت ١٠٠ درصدي خود را از كتابهايي كه استانداردهای کتاب درسی دانشگاهی را داشته باشند و توسط اساتيد پيشنهاد شوند، خواهد داشت. امیدوارم بتوانیم آثاری را در این گروه تولید کنیم که آیندگان قضاوت خوبی درباره ما داشته باشند.

در ادامه دكتر ساسان مهراني، مدير گروه حسابداري «سمت» و مدیر همایش، با تأکید بر اینکه منابع درسي بايد متناسب با تغيير قوانين به‌روز شود، گفت: براي گرايشهاي جديدي كه در مقاطع ارشد در رشته حسابداري ايجاد شده است به شدت کمبود منابع درسی وجود دارد و نياز ضروري به تأمین منابع در اين حوزه احساس مي‌شود.

وی به احیاء مجدد گروه حسابداری «سمت» در سال ٩٤ اشاره کرد و گفت: از همه مي‌خواهم یاری کنند كه با توجه به امكانات «سمت»، منابع علمي را تدوين و در اختيار دانشجويان قرار دهيم؛ كتابهاي خوب را به «سمت» پيشنهاد دهيد.

این همایش در قالب دو میزگرد با عناوین «توجه به نيازهاي صنعت، الزامات حرفه و سمت و سوي استاندارهاي بين‌المللي در تدوين منابع آموزشي حسابداري» و «تجربه‌هاي اهل قلم» و با سخنرانی دكتر ثقفي، دكتر احمدپور، دكتر شهناز مشایخ، دكتر بزرگ اصل، دكتر مهام، دكتر غلامحسین اسدی، و دكتر كرمي در پنل اول و دكتر رضوان حجازی، دكتر نوروش، دكتر همتي، دكتر حقیقت، فریدون رهنما و دكتر گرد  در پنل دوم برگزار شد.

١٣:٥٢ - 1394/07/18    /    شماره : ٢٩٩    /    تعداد نمایش : 1285


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: