نسخه چاپی


  ارسال به دوست

در تقارن با اعیاد مذهبی و هفته دفاع مقدس برگزار شد:
جشن خدمت و افتخار در «سمت»

به منظور نكوداشت مقام شامخ كارمند و تجليل از كاركنان و مديران نمونه سازمان مطالعه و تدوین (سمت) و همچنين به مناسبت بزرگداشت اعياد سعيد قربان و غدير و تقارن با هفته دفاع مقدس، جشن خدمت و افتخار با حضور مدیران و کارکنان این سازمان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «سمت»، دکتر احمد احمدی رئیس سازمان «سمت»، در این مراسم ضمن تبریک مناسبت‌ها و اعیاد گذشته و پیش‌رو، گفت: «عبادت، کاری است که آدمی برای خدا انجام می‌دهد. یکی از مشکلاتی که از قرن 3 و 4 برای ما پیش آمد، این بود که گفتند اسلام دین عبادی است؛ به اندازه نیازتان کار کنید و بقیه زمان‌تان را در مسجد سپری کنید! در واقع عبادت را اشتباه معنا کردند. کار اگر برای خدا انجام شود، عبادت است. اگر کاری در جهت آبادانی زمین باشد، عبادت است».

وی تصریح کرد: «عبادت فقط نماز و روزه و مسجد نیست؛ اگر هر کسی که پشت میزش نشسته است برای خدا کار کند و او را فراموش نکند، هر کار غیر حرامی که انجام دهد، عبادت محسوب می‌شود. حال هرچقدر آدمی خالصانه‌تر کار کند، کارش عبادی‌تر است. این بینش اگر در کشور ما جاری شود، بسیاری از مشکلات اقتصادی‌مان حل و رفع می‌شود».

 

سازمان مطالعه و تدوین سمت

در ادامه، ابراهیم رضایی معاون اجرایی سازمان «سمت» نیز با اشاره به کتاب «بررسی ماهیت و علل ثروت ملل» نوشته آدام اسمیت، گفت: «آدام اسمیت در این کتاب ماهیت ثروت ملل را، کار تعریف کرد و علل آن را تقسیم کار. این دو مفهوم، مفاهیمی هستند که دین مبین اسلام نیز بر آن تأکید می‌کند. این کتاب بنیان علم اقتصاد امروز را تشکیل می‌دهد و شاید هزاران و میلیون‌ها کتابی که نوشته شده و از علوم مختلف گرفته شده است، مبنایش همین کتاب بود. برای توسعه و آبادانی کشور، باید این دو مفهوم را عملیاتی کرده و به نحو شایسته‌ای پیاده‌سازی کنیم».

سازمان مطالعه و تدوین سمت

سید رسول موسوی، مشاور و نماینده رئیس سازمان «سمت» در امور بین‌الملل، از دیگر سخنرانان این مراسم، نیروی انسانی را ثروت اصلی هر سازمان دانست و گفت: «من می‌خواهم امروز شهادت دهم که در بین همه سازمان‌هایی که تاکنون در آنها مسئولیت داشته‌ام، نیروی انسانی «سمت» از نظر سلامت و تعهد در کار و توانایی‌ها نمونه است».

سازمان مطالعه و تدوین سمت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد ذبیحی قائم‌مقام رئیس سازمان «سمت»، نیز در سخنانی ضمن تشکر از تمام کارکنان و مدیران این مجموعه، افزود: «در رأس همه عزیزان، شخص آقای دکتر احمدی سزاوار تشکر بسیار ویژه‌ای است. ایشان یک سرمایه ملی است و با اینکه ما در اینجا کار بزرگی انجام می‌دهیم، ولی «سمت» برای ایشان جای کوچکی است؛ ایشان فراتر از «سمت» و کار اینجاست. دانشجویان ایشان، امروز سربازان بزرگ این مملکت هستند. امیدوارم با حضور پربرکت ایشان و اعتماد و کمک شما، بتوانیم گام‌های اساسی‌تری برداریم».

گفتنی است، پخش نماهنگ تصاویر و فعالیت‌های کارکنان «سمت»، پخش فیلم معرفی «سمتا» (نشر الکترونیک «سمت»)، اجرای موسیقی حماسی و انقلابی و تقدیر از کارکنان و مدیران نمونه سال 1395، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود که با استقبال خوب حاضران مواجه شد.

 

سازمان مطالعه و تدوین سمت

سازمان مطالعه و تدوین سمت

سازمان مطالعه و تدوین سمت

سازمان مطالعه و تدوین سمت

 

١٦:٠٨ - 1396/06/22    /    شماره : ١٧٧٠    /    تعداد نمایش : 609


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: